אטרקציות ברודוס

ארמון אבירי רודוס

ארמון אבירי רודוס
 • ארמון אבירי רודוס (The Palace of the Grand Master) ממוקם בלב העיר העתיקה. זהו מבנה ביזאנטי שנבנה מחדש על ידי האבירים ההוספיטליירים שהגיעו לאי במאה ה-14, בעקבות מסעות הצלב.
  ארמון האבן היפיפה בנוי כמצודה סביב חצר פנימית רחבת ידיים.
  הארמון שופץ על ידי האיטלקים ששלטו ברודוס בתחילת המאה ה-20 וכיום יש בו גם מוזיאון לתולדות העיר.

קליתיאה

קליתיאה
 • קליתיאה (Kalithea) הוא חוף רחצה מתוחזק ונעים בצד המזרחי של האי.
  בעבר היו במקום מעיינות טבעיים והאיטלקים, בתקופת שלטונם ברודוס בתחילת המאה ה-20, בנו באתר מרחצאות מרשימות. מאז יבשו המעיינות והאיטלקים עזבו. הכניסה אל החוף בתשלום ושווה כל יורו – יש בו בארים, בית קפה, ספא, אפשרות לשנורקל והוא פסטורלי של חורש טבעי וההרים שסביב.

גבעת פילרימוס

גבעת פילרימוס
 • על גבעת פילרימוס (Filerimos) נמצאת החורבה של מצודת יאליסוס, שבנו אבירי רודוס במאה ה-14. הגבעה משקיפה אל נוף מרהיב של האי ושל הים העוטף אותו. הגבעה היא גם אתר ארכיאולוגי חשוב של העת העתיקה.
  עוד תמצאו על הגבעה: שרידים של מקדש לאלה היוונית אתנה, כנסיה ביזאנטית ומנזר עם פרסקאות ומוזאיקות מרתקות של קדושים נוצריים.

עמק הפרפרים

עמק הפרפרים
 • עמק הפרפרים שוכן במערב האי, במרחק של כ-25 ק"מ מהעיר רודוס. העמק טובל בחלקת יער קסומה ובלבו זורם נהר. מדי קיץ, בחודשי יולי-אוגוסט, עצי הלבנה מפיקים שרף שמושך לעמק מיליוני פרפרי עש ג'רזי מנומרים בכתום ושחור. גשרי עץ ומדרגות אבן מובילים ממוזיאון פרפרים קטן אל מנזר הבתולה מקאלופטרה (Panagia Kalopetra), שם אפשר לנפוש מעט וליהנות מנוף פנוראמי עוצר נשימה.

פארק שבעת המעיינות

פארק שבעת המעיינות
 • פארק שבעת המעיינות (Epta Piges) הוא פארק לאומי, ירוק, מוצל ופסטורלי במזרח רודוס. שבעה מעיינות קטנים נקווים אל אגם יפיפה, שההגעה אליו היא בהליכה של 200 מ' במים בתוך מנהרה צפופה – הרפתקונת שתשמח את הילדים. האתר נמצא סמוך לסכר שבנו האיטלקים ששלטו באי, במטרה לנתב מים מתוקים לעיירה הסמוכה. בפארק תפגשו גם ברווזים, ברבורים וטווסים ויש גם מסעדה מוצלחת.

מוזיאון הדבורים

מוזיאון הדבורים
 • מוזיאון הדבורים ברודוס נמצא בצד המערבי של האי, בעיירה פסטידה (Pastida). המוזיאון מציג את תולדות וצורות רדיית הדבש ברודוס. ילדים יהנו במיוחד לגלות איך רדו דבש בעת העתיקה, ללמוד על מסורת הרדייה על האי ומה הם תוצרי הדבורים השונים: דבש, מזון מלכות ושעווה. יש במתחם גם בית קפה חביב וחנות עם מוצרי קוסמטיקה מדבש, למעוניינים בכך.

האקרופוליס של לינדוס

האקרופוליס של לינדוס
 • האקרופוליס של לינדוס הוא אתר חובה לכל מבקר באי – על גבעה שממנה נשקף נוף עוצר נשימה של רודוס, נמצאים שרידי מבנה יווני ענק ששימש מוקד מקדשים והתאספות, איצטדיון ותיאטרון.
  יש גם שרידים של מקדש אתנה ומספר עמודים עצומים, שרידים של שדרת עמודים מרשימה.
  הטיפוס במעלה הגבעה לא קל וניתן לרכוב לשם על גבי חמור.

נמל ושוק מנדראקי

נמל ושוק מנדראקי
 • זהו הנמל העתיק של העיר, שהפך את האי למרכז מסחרי שוקק באלפיים שנה האחרונות. הנמל מתוכנן כך שיהיה סגור, מה שנתן לו את שמו, Mandraki – "מכלאת צאן". במקום יש טחנות רוח מימי הביניים ואנדרטה לקולוסוס, אחד מפלאי העולם העתיק שהיה מוצב ברודוס. סמוך לנמל ישנו שוק דגים משופץ עם חנויות, מסעדות ואווירת מודרני-לצד-ישן שכה מאפיינת את האי.

האקווריום של רודוס

האקווריום של רודוס
 • האקווריום של רודוס (Rhodes Aquarium) נמצא בקצה הצפוני של האי – הוא נבנה בשנות ה-30 על ידי האיטלקים ששלטו באי ומשמש אקווריום, מרכז למחקר הים ומוזיאון טבע ימי.
  האקווריום מכיל כ-40 מכלי ענק שבהם תוכלו לראות מגוון מרשים של דגים, כרישים, שושנות ים, צבי ים, אצות, אלמוגים, צדפות ועוד מיני יצורי ים מהאזור. עלות הכניסה נמוכה למדי.

החמאם הגדול

החמאם הגדול
 • החמאם הגדול של רודוס נבנה במאה ה-16 על ידי העות'מאנים, בזמן ששלטו באי. לאחרונה נערך בו שיפוץ מקיף וכיום יכולים להכנס אליו גם גברים וגם נשים (באזורים נפרדים). החמאם הוא מבנה מרשים ורחב ידיים עם רצפות שיש ואמבטיות גדולות. אחרי ההתבשלות המענגת באדים המהבילים, תוכלו להוסיף 10 יורו תמורת קרצוף ומסאז'. חשוב: להגיע עם מגבות ובגד ים.