חופשה ברודוס - אטרקציות שאסור להחמיץ

בין כל המקומות והאתרים שיש לאי רודוס להציע לכם, הנה כמה אתרים שפשוט אסור לכם לפספס כשאתם נופשים באי. רודוס מציעה יותר מאשר רק ים וחול, וביקור במקומות הבאים ייתן לכם חוויה נוספת שתוכלו לקחת אתכם כמזכרת מהחופשה.

עמק הפרפרים - Petaloudes

עמק הפרפרים ממוקם כחמישה קילומטרים מדרום מזרח הכפר Tholos. עמק הפרפרים הוא אחד היעדים האטרקטיביים ביותר באי לכל מי שבוחר לערוך חופשה ברודוס. במהלך חודש אוגוסט, מציפים את העמק אלפי פרפרים מזן Panaxia על מנת להתרבות.

Filerimos והעיר העתיקה של Lalyssos

Lalyssos היא אחת משלוש הערים העתיקות של רודוס. בעיר שרידים של כיבוש שמתועדים בערך מהאלף השלישי לפני הספירה. בנוסף, במקום גם יישובים ובתי קברות שמתועדים מהתקופה המינואית-מיקנית.

שרידי המבנים ב-Lalyssos העתיקה שהתגלו עד כה, ממוקמים בעיקר על גבעת Filerimos, שקיבלה את שמה בתקופה הביזנטית. שמה הקדום יותר היה Achaia, שמהווה ראיה נוספת לנוכחותם של יוונים באזור בתקופה המיקנית.
למעשה, מקדמת דנא שימשה הגבעה גם כנקודה חזקה מאוד וגם כמקום פולחן. בתקופת השלטון האיטלקי (1945-1912) נבנתה ה-Golgotha. זוהי סדרה של מקדשים שכוללים סצנות של ה-Passion, והם מובילים מהכיכר אל הקצה המערבי של הרמה בגבעת Filerimos. במקום זה גם נבנה בשנת 1996 צלב באורך 16 מטרים, במקום הצלב שנהרס במהלך מלחמת העולם השנייה. זו נקודה מרהיבה שממנה אפשר להשקיף על הנוף ולהבין למה עדיפה חופשה ברודוס.

שבעה מעיינות – Epta Piges

ניחוח עצי האורן, גשרים כפריים ופלגי מים צלולים, משרים את האווירה הפסטורלית שמאפיינת את Epta Piges, במרחק של כ-30 קילומטרים מהסיטי של רודוס. אלה שמחפשים במהלך חופשה ברודוס גם קצת אתגרים, יכולים לשוטט בשבילים ולחפש את המקור של כל אחד מאותם שבעה מעיינות. לרוחב כביש הכניסה מנצנץ לו אגם עם מים בצבע טורקיז מרהיב כל עין שאי אפשר לפספס.

שביל מסומן מוביל אליו מהאתר הראשי כמו גם מנהרה שנושאת את זרם המים. מבקרים רבים בוחרים ללכת לאורכה של המנהרה החשוכה, אבל מי שחושש מקלסטרופוביה יכול לעקוב אחר התוואי החלופי המשולט. במקום טברנה שמוסתרת בצל העצים שם תוכלו להתרענן ולסעוד את ליבכם.

קאמירוס העתיקה

על החוף הצפוני מערבי של רודוס, קרוב לצוק Agios Minas, שוכנת העיר העתיקה Kamiros. קאמירוס היתה אחת משלוש הערים הדוריות הגדולות באי, שהתאחדה עם Lalyssos ו-Lindos במאה החמישית לפני הספירה. כדי ליצור את העיר החזקה – מדינת רודוס. למרות שהיא הוקמה על ידי הדורים, נראה כאילו התושבים הראשונים באזור היו האכאים, כפי שחושפות חורבות עיר המתים המיקנית הקרובה לכפר Kalovarda. קאמירוס היא בעצם חברה חקלאית שמייצרת שמן, יין ואנים. במהלך תוך הזהב של העיר במאה השישית, זו הייתה העיר הרודית הראשונה בעלת מטבעות משלה.

הכפר מונוליטוס והטירה

האטרקציה העיקרית של הכפר Monolithos היא היטרה מימי הביניים שניצבת על סלע מבודד בין עצי האורן, ומכאן גם קיבלה את שמה – מונוליטוס פירושו סלע בודד. עשר דקות הליכה יובילו אתכם לפסגה שבה ייארחו אתכם לחברה רק הים וניחוח עשבי הבר.

מאמר זה נכתב ע"י חברת קשרי תעופה המספקת שירותי תיירות הכוללים חבילות נופש, טיסות מוזלות ועוד עבור ציבור המטיילים והנופשים.

Advertisement
👍 הרשמה למבצעים!

הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו הצעות מובילות!