שוק נמל מנדראקי

נמל מנדראקי הוא הנמל העתיק של העיר רודוס. הוא למעשה אחראי יותר מכל לכך שהעיר רודוס הפכה למרכז מסחרי בולט ושוקק חיים במהלך אלפיים השנים האחרונות.

שוק נמל מנדראקי ברודוס
שוק נמל מנדראקי ברודוס

טחנות רוח מצודה ואיילים

בתוך מתחם הנמל יש שני סופרמרקטים אשר פתוחים שבעה ימים בשבוע החל מהשעה 7:30 בבוקר ועד 21:00 בערב (בתקופת הקיץ בלבד). בסופרמרקטים האלה ניתן למצוא כמעט כל מה שאפשר לבקש. כמו כן, במתחם הנמל יש מגוון רחב של בתי קפה, טברנות וכמובן מסעדות מומלצות ברודוס, כולם נמצאים במרחק הליכה קצר מהעיר העתיקה ומכיכר השוק.

נמל מנדראקי נמצא צפונית לעיר העתיקה. כיום משמש הנמל בתור נמל הנוסעים של העיר, וניתן לעלות בו על קווי ספנות לכל האיים הסמוכים, לטורקיה ולמספר ערים ברחבי יוון. במהלך הכיבוש האיטלקי, הקימו האיטלקים במתחם הנמל שני עמודים גדולים שעליהם ניצבים פסלי איילים. האיילים מסמלים למעשה את האי רודוס. לפי המסורת, העמודים סימנו את המקום בו עמדו רגליו של הקולוסוס, אך כיום נהוג לחשוב כי הפסל בכלל עמד בצד השני של הנמל.

בנמל יש כמובן שובר גלים גדול, עליו ניצבות שלוש טחנות רוח. בקצה הצפוני של שובר הגלים נמצאת מצודת ניקולאס הקדוש, אשר הוקמה בשנת 1464.

תמציתו של האי - שוק נמל מנדראקי

נמל מנדראקי תוכנן באופן מעט מוזר – הוא תוכנן כנמל סגור. מכאן גם פירוש שמו – "מכלאת צאן". במתחם הנמל תוכלו למצוא טחנות רוח עתיקות ומרשימות, ואנדרטה אחת לקולוסוס – אחד מפלאי העולם אשר היה ברודוס. ליד הנמל ניתן למצוא שוק דגים אשר שופץ ממש לאחרונה, בו יש הרבה מאוד חנויות, מסעדות וכמובן – אווירת השוק המיוחדת המאפיינת את הביקור ביוון ואת רודוס בפרט.

כל מי שמגיע לרודוס ישר מרגיש את האווירה המיוחדת השוררת באי. אותה אווירה נמצאת באי מזה מאות ואולי אף אלפי שנים, והיא אחראית במידה רבה לפרסום ולפופולריות הרבים של האי. חלק בלתי נפרד מאותה אווירה, אותה כל תייר חייב לשאוף, להכיר ולכבד, תוכלו למצוא בנמל מנדראקי ובשוק הסמוך. לכן, שני האתרים הם אתרי חובה לכל מי שמטייל ברודוס, ולכל מי שרוצה להכיר קצת יותר לעומק את התרבות המקומית.

הצטרפו לניוזלטר שלנו

רוצים לקבל ראשונים מידע על מבצעים לפני כולם? הצטרפו בחינם לקבלת ניוזלטר ותהנו מהנחות ומבצעים של הרגע האחרון. 

מלון לינדוס בלו ברודוס
לגולשי אתר רודוס

קופון הנחה

על חבילות נופש ליוון שכוללת מלון, טיסה והעברות עם החברה המובילה אופיר טורס.

מתכננים לטוס לחו"ל?

חבילות גלישה ושיחות עכשיו באתר 019 לגולשי אתר רודוס