החמאם הגדול ברודוס

החמאם הגדול ברודוס נבנה על ידי הסולטן מוסטפא פאשא במהלך המאות ה-14 וה-16. במשך מספר עשורים החמאם הגדול היה נקודת מפגש חשובה ומרכזית של רוגע ושלווה עבור אצולת המזרח. כיום, יוונים, תורכים ותיירים רבים משתמשים באופן קבוע בחמאם. בבואכם לחמאם, הביאו את הסבון ואת המגבות שלכם, ואל תשכחו כי יש חדרי רחצה נפרדים לנשים ולגברים.

החמאם הגדול
החמאם הגדול ברודוס. באדיבות pixabay

החמאם הגדול

החמאם הגדול של רודוס הוא אחד מהשרידים האחרונים של המרחצאות התורכיים שפעלו בעיר רודוס של ימי הביניים. החמאם נבנה לראשונה במהלך המאה ה-14 בזמן הכיבוש העות'מאני של האי. החמאם גם מוכר בתור המרחצאות של הסולטנים סולימאן, מוסטפא וייני. החמאם הגדול נבנה כפי שהוא מוכר לנו כיום בשנת 1558.

החלק הראשון של החמאם הגדול היה מרחצאות לגברים, אשר נבנו בצורה של ריבוע סימטרי ויפהפה במיוחד. החמאם של הנשים התווסף מספר שנים לאחר מכן, תחת שלטונו של הסולטן מוסטפא פאשה.

עיצוב הפנים של החמאם מרשים במיוחד. חדרי הגברים מעוצבים עם הרבה מאוד שיש יוקרתי, מזרקות אלגנטיות וקישוטים נוספים. גם לשאר האזורים יש מאפיינים מיוחדים ויוצאי דופן, אשר מעניקים לכל חדר ואזור אופי מיוחד משלו.

כיום, הבניין כבר עבר שיפוץ מודרני והוא משמש בתור חמאם בתוך מלון ספא ברודוס. ניתן להנות במקום ממסאז'ים, קרצופים ורחיצה בסגנון מסורתי. יחד עם זאת, האופי המיוחד של המקום, כפי שנבנה על ידי העות'מאנים, נשמר בקפדנות, כולל חוקים שונים כגון ההפרדה בין הנשים לגברים ותקנות שונות בנושא ההיגיינה.

לאחר שתתרשמו מן המבנה רחב הידיים, מרצפות השיש ומהאמבטיות העצומות, תוכלו להיכנס לאחד מחדרי הרחצה, להנות מהאדים המהבילים, ותמורת תשלום נוסף אפילו להנות ממסאז' אותנטי ומקרצוף מסורתי. אל תשכחו להביא בגדי ים ומגבות!

ערבוביה של תרבויות באי רודוס

העות'מאנים, אשר בנו את החמאם, השאירו אחריהם שרידים רבים בכל רחבי האי. למעשה, אחד מסודות הקסם הגדולים ביותר של האי רודוס הוא המגוון העצום של תרבויות אשר שלטו בו לאורך השנים. כל תרבות החזיקה במאפיינים מיוחדים לה, וכל תרבות השאירה שרידים מיוחדים במינם אחריהם. התוצאה היא שהאי רודוס כיום הוא תערובת מדהימה ומהממת של הרבה מאוד שרידים מהרבה מאוד תרבויות.

הצטרפו לניוזלטר שלנו

רוצים לקבל ראשונים מידע על מבצעים לפני כולם? הצטרפו בחינם לקבלת ניוזלטר ותהנו מהנחות ומבצעים של הרגע האחרון. 

מלון לינדוס בלו ברודוס
לגולשי אתר רודוס

קופון הנחה

על חבילות נופש ליוון שכוללת מלון, טיסה והעברות עם החברה המובילה אופיר טורס.

מתכננים לטוס לחו"ל?

חבילות גלישה ושיחות עכשיו באתר 019 לגולשי אתר רודוס