מוזיאון הדבורים

מוזיאון הדבורים הוא אטרקציית חובה לילדים. כאשר אתם מתכננים את החופשה ברודוס, מומלץ מאוד לא לוותר על ביקור במוזיאון המיוחד והמעניין. המוזיאון יכול לארח ביקור קבוצות, כמו גם ביקורי יחידים, והוא מעניק למבקרים את ההזדמנות להתוודע למגוון רחב מאוד של מוצרים הקשורים בדבש ובדבורים בהיסטוריה של האי רודוס.

מוזיאון הדבורים ברודוס
מוזיאון הדבורים ברודוס. באדיבות pixabay

הדגמות חיות של רדיית דבש

המוזיאון שוכן בצדו המערבי של האי רודוס, בעיירה Pastida. במוזיאון תוכלו ליהנות ממוצגים ומהסברים על תולדות רדיית הדבש ברודוס. המוזיאון מתאים במיוחד לילדים שרוצים לצאת קצת מחוץ לאזור מלונות ברודוס, אשר יכולים לגלות כיצד נהגו לרדות דבש בעת העתיקה, וכמה מוצרים ניתן לעשות בזכות הדבורים. מעבר לכך, במקום יש בית קפה נחמד וחנות מעניינת המוכרת מוצרי קוסמטיקה העשויים כולם מדבש.

בנוסף לכך, ניתן לראות במוזיאון כיצד נהגו לרדות דבש בתקופות שונות, כולל הדגמות חיות לאופן בו מוציאים את הדבש מהכוורות. כמו כן, ניתן לראות כיצד מפיקים שעווה, ג'לי ומוצרים רבים אחרים מדבש.

במוזיאון יש אוסף מרשים ביותר של כלי עבודה בהם השתמשו חקלאים ודבוראים לאורך ההיסטוריה במהלך העיסוק והטיפול בדבורים. ניתן לראות כיצד כלי העבודה האלה הגנו עליהם מפני עקיצות הדבורים, ובה בעת איפשרו להם לטפל בכוורות ובדבורים כפי שהם חשבו לנכון.

במוזיאון יש כוורות דבורים פעילות אשר נמצאות מאחורי זכוכית אטומה. מוצגים אלה מאפשרים למבקרים לראות כיצד חיות הדבורים וכיצד הן פועלות באופן שוטף. כך למשל, ניתן לראות את חיי הדבורים בתוך הבית שלהן, וללמוד באופן מוחשי וכיפי יותר על החיים שלהן.

טעימות דבש בחנות של מוזיאון הדבורים

מומלץ להסתובב בתוך גן הדבורים הנמצא מחוץ למוזיאון, ולהתרשם מהמבחר הגדול של עשבי מרפא יווניים הנמצא שם. לאחר הביקור במוזיאון, ניתן ליהנות מחנות בה ניתן לטעום ולרכוש מוצרי דבורים טבעיים, כגון דבש, ג'לי ומלקוני (מאכל מסורתי מתוק של רודוס). בנוסף לכך, יש בחנות מגוון רחב מאוד של מוצרי קוסמטיקה העשויים מתוצרי הדבורים.

לסיכום, זוהי חוויה מיוחדת במינה לכל המשפחה, וילדים, כמו גם מבוגרים, יכולים להנות מהתצוגה המרשימה של כלי העבודה ושיטות רדיית הדבש ברודוס. בנוסף לכך, ניתן ללמוד הרבה מאוד על הדבורים ועל חייהם כקהילה אוטונומית בתוך הכוורת.

הצטרפו לניוזלטר שלנו

רוצים לקבל ראשונים מידע על מבצעים לפני כולם? הצטרפו בחינם לקבלת ניוזלטר ותהנו מהנחות ומבצעים של הרגע האחרון. 

מלון לינדוס בלו ברודוס
לגולשי אתר רודוס

קופון הנחה

על חבילות נופש ליוון שכוללת מלון, טיסה והעברות עם החברה המובילה אופיר טורס.

מתכננים לטוס לחו"ל?

חבילות גלישה ושיחות עכשיו באתר 019 לגולשי אתר רודוס