פארק עמק הפרפרים

פארק עמק הפרפרים הוא אחת האטרקציות המומלצות ביותר באי רודוס. זוהי פעילות נהדרת לכל בני המשפחה, המשלבת הליכה רגלית קלה והנאה רבה מהטבע המקסים ומהפרפרים המיוחדים. עמק הפרפרים הוא עמק מאוד פורה, אשר מכיל בתוכו מסלול הליכה מאוד נוח. מסלול ההליכה עובר בסמוך לנחל אשר זורם במהלך רוב השנה, בהתאם למשקעים שבאי.

מידע פרקטי על העמק

מידע קצת יותר פרקטי. הכניסה לעמק הפרפרים עולה 5 אירו, וגובים כניסה רק בעונת התיירות של יוון. כמו כן, ילדים עד גיל 12 פטורים מתשלום, ובימי ראשון כל המשפחה פטורה מתשלום. בנוסף לכך, גם הכניסה למוזיאון עמק הפרפרים אינה בתשלום.
בכניסה לעמק הפרפרים יש חנות מזכרות נחמדה. ניתן להתרשם בה ממגוון גדול מאוד של פוחלצי פרפרים ודגמי פלסטיק של פרפרים מכל רחבי העולם.

על מנת להגיע לעמק הפרפרים, עליכם לנסוע כחצי שעה דרומה מהעיר רודוס, לאורך קר החוף המערבי. בין היישובים paradise ו-kalamonas תצטרכו לפנות שמאלה אל עבר עמק הפרפרים.
לסיכום, ההגעה לעמק הפרפרים בהחלט מומלצת, ויעידו על כך אלפי המבקרים בעמק מידי חודש. יחד עם זאת, חשוב להבין כי ייתכן ולא תפגשו פרפרים, על מנת לחסוך עוגמת נפש מכם ומהילדים.

פארק עמק הפרפרים
פארק עמק הפרפרים ברודוס

מסלול ההליכה שבעמק הפרפרים אורך כעשרים דקות במעלה הנחל. המסלול יוצא מהחניון ומבית הקפה, היכן שניתן לראות את מוזיאון הטבע של עמק הפרפרים ואת ההדמייה המוקטנת של העמק. לאחר שיצאתם למסלול, תתחילו לטפס במעלה הגבעה בין העצים המרשימים. בהמשך מסלול הטיול תחצו לדרך אחרת אשר ממשיכה עד הגשרים והאגם. כאן נהוג לראות פרפרים, אבל זה תלוי בהגעה בשעה הנכונה, בהתבוננות למקום הנכון וברמת השרף שמפרישים גזעי העצים.

עם פרפרים, וגם בלי

לגבי הפרפרים, חשוב לדעת כי הם אמנם העניקו את שמם לעמק, אבל במקרים רבים תיירים דיווחו כי הם לא נתקלו אפילו בפרפר אחד. האמת היא שהפרפרים נמשכים לשרף של עצי הלבנה הממלאים את העמק, אבל בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית במספרם. בכל מקרה, לאחר ההבהרה הקצרה לגבי נוכחותם של הפרפרים בעמק, חשוב לדעת כי מדובר בעמק מיוחד ויפה, אשר בהחלט שווה ביקור גם בלי הפרפרים.