האקווריום של רודוס

האקווריום של רודוס הוא מכון מחקר, מוזיאון ואקווריום הפתוח למבקרים. הוא נמצא בקצה הצפוני של האי, ונבנה במהלך שנות השלושים על ידי האיטלקים. באקווריום יש כ-40 מכלים ענקיים בהם מתגורר מגוון עצום של דגים, כרישים, צבים, אצות, שושנות ים, אלמוגים, צדפות, ועוד רבים אחרים.

האקווריום של רודוס
האקווריום של רודוס. באדיבות pixabay

שימור חיי הים התיכון

האקווריום של רודוס נבנה בין השנים 1934-1936, במהלך הכיבוש האיטלקי של האי, כאשר מטרתו הראשונית הייתה להיות מקום מושבו של מכון המחקר הביולוגי. לאחר שחרור האיים הדודקנזיים, בהם גם רודוס, שמו של האקווריום שונה ל"מכון המחקר הימי היווני", ונפתחו בו מוזיאון ואקווריום למבקרים.

המטרה הראשית של האקווריום היא להציג ולשמר את מגוון המינים החיים בים התיכון. האקווריום בנוי כשטח עיגולי בו 13 מכלים גדולים ו-15 קטנים יותר. דגים ויצורים אחרים מהים התיכון נבחרים בקפידה ומוצגים לרווחת הציבור. המכלים עשויים מבטון והתחתית שלהם מכוסה בחול ובאלמנטים נוספים מקרקעית הים התיכון. המים במכלים הם בעיקר מי ים מפולטרים.

המכלים האלה מארחים מגוון רחב מאוד של מינים החיים בים, כגון צבי ים, דולפינים, כרישים, אריות ים, סרטנים וכמובן מינים רבים של דגים. מלבד המכלים הגדולים, יש במקום גם אזור תת קרקעי אשר משמש לאחסון של מינים חדשים או של מינים שונים הדורשים טיפול מיוחד והגנה רבה.

במקום מתבצע מחקר עשיר ומגוון, ולמעשה המכון בו נמצא האקווריום נחשב לאחד ממכוני המחקר בתחום חקר הימים הגדולים ביותר והמשפיעים ביותר בעולם. תחום ההתמחות של המכון הוא כמובן מי הים התיכון, והמינים השונים החיים וגדלים בו.

החיים מתחת לים של יוון

כאשר אתם מגיעים לצורך חופשה ביוון, חלק גדול מאוד מהביקור מוקדש למים: לביקור בים התיכון, בחופים, בהפלגות, בצלילות וכדומה. למעשה, המים הם חלק בלתי נפרד מהחיים ביוון ומהתרבות היוונית. כל נושא המים קשור הדוקות להיסטוריה היוונית ולחיים במדינה אשר בבסיסה מורכבת מאיים רבים. לכן, הביקור באקווריום של רודוס הוא חובה עבור כל מי שמבקר ביוון. ההכרה של העולם הימי והתת ימי, חשובה לא פחות מההכרה ומהטיולים בעולם העל ימי והיבשתי. בנוסף לכך, זוהי הזדמנות מצויינת ללמד את הילדים על החיים מתחת לפני הים.

אטרקציות נוספות

טיול טרקטורונים ברודוס

טיול טרקטורונים בנהיגה עצמית + מדריך מוסמך.
שייט מרודוס לאי סימי
שייט לאי הציורי כולל סיור - 8 שעות

שייט לחופים וסיור בלינדוס

שייט מרודוס ללינדוס עם עצירות במספר חופים
הצטרפו לניוזלטר שלנו

רוצים לקבל ראשונים מידע על מבצעים לפני כולם? הצטרפו בחינם לקבלת ניוזלטר ותהנו מהנחות ומבצעים של הרגע האחרון.