מזג אוויר ברודוס

מזג האוויר ברודוס כולל 300 ימי שמש בשנה, חורף מתון – כבר אמרנו שרודוס הוא אי מושלם לחופשה? האי רודוס נהנה מאקלים ים-תיכוני טיפוסי – הקיץ הוא שטוף שמש וחם והחורף מתון, עם מעט גשם יחסית. האי נהנה, ובעצם – המבקרים באי נהנים, מ-300 ימים של שמש בשנה וזה מסביר כיצד הפך ליעד תיירותי פופולרי כל-כך.

מזג אוויר מקסים ברודוס
מזג אוויר מקסים ברודוס

קיץ

רודוס נהנה מקיץ ארוך וחם. עונת התיירות העיקרית באי היא בין יוני לספטמבר (זו גם נחשבת לעונת הקיץ). בעונת הקיץ ממוצע הטמפרטורות עומד על כ-28 מעלות צלסיוס. ממש כמו בישראל – יש תנודות למטה, ולפעמים – גם למעלה. בחודשי יולי-אוגוסט ממוצע הטמפרטורות עומד על כ-31 מעלות צלסיוס. רוח מדברית מהסהרה יכולה להעלות את הטמפרטורה בקלות מעל ל-30 מעלות צלסיוס, והטמפרטורה לעיתים נדירות יורדת מתחת ל-20 מעלות, גם בלילה.

רוחות מערביות מביאות הקלה מהחום, והן מורגשות במיוחד באזורי החוף (ההרים חוסמים לא מעט מהרוח). גשם הוא כמעט בלתי מתקבל על הדעת בחודשי הקיץ. בחודשים יולי-אוגוסט נמדד ממוצע של 0.1 מ"מ גשם. ובשורה התחתונה – אל תשכחו קרם הגנה!

אביב

בעונת האביב תמצאו תנאי מזג אוויר נוחים ביותר, ונוף מרהיב (תוצאה של חוף רטוב). גם באביב האי שקט הרבה יותר מאשר חודשי הקיץ. החל מחודש מרץ הטמפרטורות מתחילות לעלות בניחותא. באמצע היום בחודש מאי תפגשו טמפרטורות של כ-20 מעלות צלסיוס. במרץ עדיין תיתקלו בלא מעט גשם, אולם כמות המשקעים יורדת בהתמדה עד עד שבחודש מאי הסיכוי לגשם הוא נדיר ביותר. המים עצמם אינם חמים עד חודש יוני.

סתיו

הטמפרטורות בסתיו נעימות עד מאוד. זו לא רק עונה מצוינת מבחינת הטמפרטורה, אלא גם מבחינת העומס. פחות תיירים מגיעים בחודשים הללו (מאחר שהחופשות בישראל ובאירופה מתרכזות לרוב בחודשי הקיץ).
בסתיו תוכלו לרכב בקלות באופניים ברחבי האי (והחום יפריע פחות) והים עדיין נעים לשיחה (טמפרטורה של כ-20 מעלות צלסיוס). אולם סתיו וקוץ בו – יש סיכוי מעט גדול יותר לגשם. אם בקיץ יש בממוצע יום אחד שבו יש גשם, בעונת הסתיו יש כבר סיכוי לחמישה ימי גשם בממוצע.

חורף

החורפים ברודוס הם מתונים אך רטובים. בממוצע, מעל 60% מכמות המשקעים השנתית של האי מתרחשת בין דצמבר לפברואר. ינואר הוא החודש הגשום ביותר, עם 14 ימים גשומים, וממוצע של כ-148 מ"מ גשם.
עם זאת, ממש כמו החורף הישראלי – גם ברודוס יש ימים רבים שבהם יש מזג אוויר נעים ונוח. זו גם הסיבה שלא מעט תיירים בוחרים דווקא בחורף כעונת תיירות נוחה עבורם כאשר ישנן מגוון אטרקציות כמו טיול טרקטורונים ברודוס המתאימות לעונה, המאפשרת להימלט מהחורפים הקשים של אירופה.

הצטרפו לניוזלטר שלנו

רוצים לקבל ראשונים מידע על מבצעים לפני כולם? הצטרפו בחינם לקבלת ניוזלטר ותהנו מהנחות ומבצעים של הרגע האחרון.