האקרופוליס של לינדוס

אחד מאתרי החובה לכל תייר באי רודוס הוא האקרופוליס של לינדוס. האקרופוליס שוכן על גבעה גבוהה, ממנה גם ניתן להתרשם מנוף מיוחד ועוצר נשימה. על הגבעה נמצאים השרידים של אותו מבנה יווני עתיק וענק, אשר שימש בתור מקום למקדש, לאיסוף, לאיצטדיון ואפילו לתיאטרון.

אקרופוליס של לינדוס
חוף מעגן בלינדוס. באדיבות pixabay

ההיסטוריה של לינדוס

לינדוס היא למעשה אתר ארכיאולוגי ועיר באי רודוס. מאז שנת 2011, בהתאם להחלטת הממשלה היוונית, האתר שוחזר וחזר להיות חלק משטח השליטה של עיריית רודוס. האתר שוכן בחוף המערבי של האי, והוא נמצא כ-50 ק"מ דרומים לעיר רודוס. היופי המיוחד של האתר והחופים הנהדרים שלו הופכים אותו לאתר פופולרי במיוחד בקרב תיירים ונופשים לאלו שבחרו חופשה ברודוס.

לינדוס הוקמה על ידי הדורים בהובלתו של המלך Tlepolemus מרודוס. המלך הגיע לאי בערך בסביבות המאה העשירית לפני הספירה. לינדוס היתה אחת משש ערים דוריות באזור, המכונה ההקספוליס הדורי. המיקום המזרחי של רודוס הפך את האי למקום מפגש טבעי ונוח בין היוונים והפניקים. עד המאה השמינית לפני הספירה, לינדוס כבר הפכה למקום מסחר הומה ומרכזי. חשיבות המקום הלכה וירדה לאחר שהוקמה העיר רודוס בשלהי המאה החמישית.

בתקופה הקלאסית, האקרופוליס של לינדוס נשלט על ידי מקדש ענק של אתנה לינדיאה. מקדש זה הוקם בסביבות המאה השלישית לפני הספירה. בתקופות ההלניסטיות והרומיות, המקדש הלך וגדל, ומבנים נוספים נבנו בו וסביבו. בראשית ימי הביניים, מבנים אלה נהרסו, ובמאה ה-14 נבנה על הריסותיהם מבצר עצום על ידי אבירי סנט ג'ון. מטרת המבצר המרשים הזה היתה להגן על האי מפני העות'מאנים.

מצודת האקרופוליס

מעל העיר המודרנית לינדוס נמצא האקרופוליס של לינדוס. זוהי למעשה מצודה טבעית אשר נשלטה בעבר על ידי היוונים, הרומאים, הביזנטים, אבירי סנט ג'ון והעות'מאנים. בשל כך, האתר הזה היה כל כך מסובך לחפירה ארכיאולוגית ולפירוש של הממצאים הפזורים בו. האקרופוליס, מלבד זאת, מציע מבט יוצא דופן על הסביבה, על הנמלים ועל חופים ברודוס שהם החלק המרשים של האי.

לסיכום, האתר מתאים מאוד לחובבי ארכיאולוגיה, אם כי ניתן להפיק ממנו הנאה בדרכים רבות אחרות בשל הנוף המיוחד, האווירה הנעימה וההיסטוריה המרתקת.

הצטרפו לניוזלטר שלנו

רוצים לקבל ראשונים מידע על מבצעים לפני כולם? הצטרפו בחינם לקבלת ניוזלטר ותהנו מהנחות ומבצעים של הרגע האחרון. 

מלון לינדוס בלו ברודוס
לגולשי אתר רודוס

קופון הנחה

על חבילות נופש ליוון שכוללת מלון, טיסה והעברות עם החברה המובילה אופיר טורס.

מתכננים לטוס לחו"ל?

חבילות גלישה ושיחות עכשיו באתר 019 לגולשי אתר רודוס