תחבורה ברודוס

רודוס אינה גדולה, כך שאין יתרון מוחץ של תחבורה ציבורית על פני רכב פרטי. זה יותר עניין של העדפה אישית ותקציב. כך או כך, אפשר להסתדר בקלות – אם לוקחים בחשבון פרט שנכון לגבי התניידות בכל מקום פחות מוכר: ההתנהלות ברכב פרטי בתוך העיר יכולה להיות מתסכלת, מצד הפקקים והרחובות הצרים בעיר העתיקה. מהצד השני – התנהלות בתחב"ץ בינעירוני במסלולים לא מוכרים יכולה להיות מסורבלת ולהאריך את הדרך שלא לצורך.

אמצעי תחבורה ברודוס
אמצעי תחבורה ברודוס

תחבורה ברודוס - אוטובוסים ציבוריים

שתי חברות אוטובוסים מפעילות קווים באי:
Roda, חברה ציבורית, המפעילה 6 קווים בתוך העיר רודוס, אל הסביבה הכפרית ואל מערב האי. רודה מפעילה גם קווים מעגליים ממרכז העיר (רחוב Averof) אל מלונות ועיירות הנופש במזרח האי, עד מלון קליפסו. האוטובוסים פועלים בין השעות 6:00 ל-22:00, אבל מומלץ לוודא שעות מדוייקות מראש בטל': (0030) 2241026300, 2241024129. רוב הקווים של רודה יוצאים מהתחנה המרכזית שבמנדראקי.

חברת KTEL Rodou SA הפרטית מפעילה קווים אל מזרח האי והכפרים, כולל פאליקרי, לינדוס, אפאנדו ועוד רבים. אפשר לקבל שעות מדוייקות של נסיעות בטל' 0030) 2241027706, 2241075134).

את הכרטיסים אפשר לרכוש בקופות ייעודיות סמוך לתחנות המרכזיות או בעלייה לאוטובוס.

מוניות ברודוס

אם חיפשתם מוניות ברודוס ישנן מספר חברות מוניות, אבל המרכזית שבהן היא ללא ספק Central Station (זה שם של חברה, לא תחנה) והתחנה שלהם נמצאת בנמל מנדראקי. לרוב נוהגים נהגי המוניות באי להפעיל מונה, אבל כמו בישראל – אם אתם חושבים שאתם יודעים כמה אמורה נסיעה לעלות, אפשר לסכם מראש עם הנהג.

השכרת רכב

לפני שמחליטים לשכור רכב, כדאי לקחת בחשבון את המוניטין המפוקפק של הרודיאנים כשזה מגיע לנהיגה – נהגי האי נוהגים במהירות מופרזת ובזהירות מינימלית, גם בכבישי החוף הצרים והישנים. אם בכל זאת החלטתם ללכת על זה – קל לשכור רכב מאחת החברות הגדולות והמוכרות: בשדה התעופה, במלונות גדולים, במרכז העיר רודוס וברוב עיירות הנופש.

הגיל המינימלי של השכרת רכב ברודוס הוא 18, רק קחו בחשבון שצריך בשביל זה לדאוג עוד בארץ לרישיון נהיגה בינלאומי ובעת שכירת הרכב, תתבקשו להציג כרטיס אשראי בינלאומי.

טיפ חשוב, בעיקר לנהגים צעירים: רוב המכוניות לשכירה הם עם גיר ידני. אם אין לכם רישיון על כזה או אינכם בטוחים מספיק ביכולות הנהיגה שלכם ברכב עם הילוכים – דאגו להזמין מראש רכב אוטומטי, כדי שלא תתקעו. סוכנויות השכרה מרכזיות ומוכרות שקל למצוא את פרטיהן באינטרנט: Just Rent A Car, Alamo, Budget ו-e-Sixt.

הצטרפו לניוזלטר שלנו

רוצים לקבל ראשונים מידע על מבצעים לפני כולם? הצטרפו בחינם לקבלת ניוזלטר ותהנו מהנחות ומבצעים של הרגע האחרון.